2013

Koziańskie Iluminacje 2013

7 stycznia 2013r w Domu Kultury wręczono nagrody w VII edycji konkursu Koziańskie Iluminacje – czyli konkursu na najładniej oświetloną posesje w Kozach.
Do tegorocznej edycji zgłoszono 6 posesji, które jury w składzie: Mirosław Kaczor – przewodniczący, Czesław Banet, Bogusław Nycz   i Krzysztof Mleczko, obejrzało w dniu 4 stycznia.

Po naradzie jury wyłoniło laureatów:

I miejsce przyznano posesji Pani Elżbiety Pruszczak –  ul. Tęczowa 24

II miejsce przyznano posesji Pana Marka Sablika – ul Dolna 30

III miejsce przyznano posesji Pana Łukasza Baścika – ul. Mała 10

Pozostałe zgłoszone posesje – Państwa Renaty i Dariusza Bojda (Sadowa 27), Karola Salamon (Jaśminowa 6) i Jana Karnasia (Kwiatowa 13) uhonorowano równorzędnymi wyróżnieniami.

Wszyscy uczestnicy otrzymali skromne upominki ufundowane przez Stowarzyszenie oraz pamiątkowe dyplomy.


————————————————————————————–

V EDYCJA KONKURSU

KOZIAŃSKA PISANKA WIELKANOCNA 2013

 

W niedzielę 24 marca 2013 roku została rozstrzygnięta piąta edycja konkursu na Koziańską Pisankę Wielkanocną, zorganizowaną przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Kozy oraz Dom Kultury w Kozach.

Jury konkursu w dniu 22-03-2013 roku w składzie :
przedstawiciele Domu Kultury – Marek Małecki i Sabina Piskorek-Oczko
oraz członkowie Stowarzyszenia – Bogusław Nycz, Czesław Banet, Mirosław Kaczor, Zbigniew Łopadczak, Andrzej Jakubiec i  Janusz Knycz  jako przewodniczący, dokonali oceny 36 przedstawionych prac, które zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe: 

I – dzieci w wieku przedszkolnym,
II – dzieci w wieku szkolnym i
III – dorośli.

Komisja konkursowa była mile zaskoczona ilością prac, inwencją i pomysłowością wykonawców oraz różnorodnością i oryginalnością technik wykonania. Ostatecznie największe uznanie komisji zdobyła praca
Agnieszki  Waratus
- pisanka wykonana techniką wycinania motywów na skorupie jajka i wyszlifowany herb Kóz. Tę właśnie pracę wyróżniono jako Pisankę Wielkanocną  2013 Roku.

W poszczególnych kategoriach  wyróżnienia otrzymali: 

- I kat. – za  pisankę  wykonaną przez grupę „KUBUŚIE” z Przedszkola Publicznego    w Kozach, grupa „KRASNOLUDKI” z Przedszkola w Kozach pod kierunkiem Joanny Kućki oraz  praca Darii Wożniak

- II kat. – Zuzia Krzyżak, Wiktoria Szaliga, Natalia Zemanek,  Maciek Bednarczyk, Adam Frączek i Dawid Szymlak.

- III kat. – Justyna Zeman i Bartosz Morawski

Warto wymienić również wszystkich pozostałych uczestników konkursu, których zaangażowanie zostało docenione dyplomami uznania i słodyczami. Znaleźli się wśród nich:

Milenka Targosz i Amelia Targosz – Publiczne Przedszkole, Ola Frączek, Michał Komędera, Zuzia Targosz, Joasia Olek z siostrą, Aleksandra Loranc, Martusia Olek z mamą, Lena Heller, Edyta Szymlak, Antosia Malarz i Julia Szczepkowska – Niepubliczne Przedszkole „Maja”    op. Magdalena Byrska , Natalia Wożniak,Lidia Kufel i Julia Cudzich – Niepubliczne Przedszkole Maja op. Marcelina Kubiczek, Grupa „SMERFY” – Publiczne Przedszkole          w Kozach, Milena Byrska, Bartuś Byrski, Patryk Gawęda, Maja Genc,  Przedszkole Smerfy –  Basia Rzeszutek , Maksymilian Osierda, Basia Kaczmarczyk, Jagoda Bednarczyk, Martyna Bednarczyk,

Nagrody rzeczowe ufundowali Członkowie Stowarzyszenia oraz Firma Tin Tours Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, gratulujemy ciekawych pomysłów i zapraszamy do uczestnictwa  za rok.

Opracowała:Czesław  Banet

Zdjęcia: Mirosław Kaczor

—————————————————————————————

JUBILEUSZOWY TURNIEJ SIATKARSKI

TRÓJEK MIESZANYCH

25.05.2013 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Kozy zorganizowało po raz dziesiąty turniej siatkarski w składach trzyosobowych. 15 drużyn przystąpiło do rywalizacji w dwóch kategoriach wiekowych – do lat 16 zgłosiło się 5 drużyn, pozostałe 11 walczyło w kategorii „OPEN”. Tradycyjnie cały turniej obsługiwali członkowie stowarzyszenia przy wsparciu miłośników siatkówki P. H. Malika i B. Brożka. Dzięki gościnności CSW w Kozach i wsparciu sponsorów: kawiarni Herbowa z Kóz i Piekarni Pana Piecucha z Bielska wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z poczęstunku regenerującego siły. W trakcie turnieju wszyscy uczestnicy i zebrani goście mogli zapoznać się z krótką historią rozegranych dotychczas turniejów na wystawie fotograficznej. Jak co roku najlepsze zespoły zostały nagrodzone medalami, dyplomami, koszulkami i drobnymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Stowarzyszenie. Specjalną pamiątkową statuetkę od organizatorów otrzymał Wiktor Gałuszka za pięciokrotne zwycięstwo w dziesięciu rozegranych dotychczas turniejach. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy sportowej postawy.

ORGANIZATOR

STOWARZYSZNIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMCJI GMINY KOZY

 

KATEGORIA DO LAT 16

I MIEJSCE – WILKOWICE  I

(AGNIESZKA CENDRZAK, JOANNA NOWICKA, TOMASZ PIOTROWSKI)

II MIEJSCE – MPK

(MAŁGORZATA LASZCZAK, PAULINA LEWANDOWSKA, KRYSTIAN PROCHOT)

III MIEJSCE – GIMNAZJUM BRZESZCZE

(KINGA KOZAK, NATALIA KRZAJNIEWSKA, ŁUKASZ WYROBEK)

IV MIEJSCE – WILKOWICE II

V MIEJSCE – STOKROTKI


KATEGORIA  OPEN

TURNIEJ GŁÓWNY TRWAŁ BLISKO 6 GODZIN I OSTATECZNIE ROZSTRZYGNĄŁ GO NA SWOJĄ KORZYŚĆ ZESPÓŁ „ALE TU JEST PIĘKNIE” POKONUJĄC W FINALE ZESPÓŁ „B – R TEAM” 2:0.

I MIEJSCE – ALE TU JEST PIĘKNIE

(KINGA BORATYŃSKA, JUSTYNA JAKUBIEC, MATEUSZ KUREC,                PAWEŁ OLMA)

II MIEJSCE – B – R TEAM

(KLAUDIA PORTUCHAJ, TOMASZ KARDACKI, ŁUKASZ KASTURA)

III MIEJSCE – MUFLON SKŁAD

(DOROTA KUBICZEK, WIKTOR GAŁUSZKA, MACIEJ SURMA, KAMIL ŁAZARZ)

IV MIEJSCE – ĆUPĆOKI

V – VI MIEJSCE

OKLASKI PROSZĘ i  ATOMÓWKI

Opracował: Piotr Kubiczek

Fotorelacja z zawodów

—————————————————————————————

Konkurs Fotograficzny
„KOZY-KOZIANIE ZAPIS SUBIEKTYWNY”

Sprawozdanie z rozstrzygnięcia IV edycji konkursu  – rok 2013

Jury w składzie:
Pani Ewelina Bernat, Pan Aleksander Dyl, Pan Tomasz Bednarski, Pan Zbigniew Bisanz i Pan Mirosław Kaczor

dokonało, w dniu 21.10.2013, oceny zgłoszonych do konkursu prac (17 prac – 9 autorów – 24 fotografie) podzielonych zgodnie z regulaminem konkursu na dwie grupy tematyczne : „Ludzie” i „Miejsca”. Prace były oceniane „anonimowo” tz. jurorzy nie znali nazwisk i wieku autorów ani też ich stopnia zaawansowania w dziedzinie fotografii. Każdy z jurorów przyznał każdej pracy punkty w skali od 0 do 10 – według własnego uznania. Następnie zsumowano punkty i w ten sposób wyłoniono I, II i III miejsce w każdej z kategorii.

I tak w kategorii „Ludzie”

I miejsce
zdobyła praca „Kozianie we mgle” składająca się z dwóch fotografii wykonanych przez Pana Jakuba Syjotę
II miejsce
– fotografia  bez tytułu – nazwana roboczo Portret autorstwa Pana Krzysztofa Honkisza
III Miejsce
– trzy zdjęciowy fotoreportaż Pt „Dzień wiatru halnego” – autorem jest Pani Martyna Zawalska

W kategorii „Miejsca”

I miejsce
– tryptyk „Odnowa” – są to trzy fotografie będące reportażem z prac przy wykonywaniu nowej polichromii w koziańskim kościele – autorem jest Pan Grzegorz Pędzimąż
II miejsce
– zdobyła fotografia Pana Jakuba Syjony – „Kozy – we mgle”
III miejsce
– fotografia Pana Bartosza Morawskiego „Przebudowa ulicy cmentarnej”

Po ocenie prac przez jurorów, kapituła konkursu w osobach: przedstawiciele Domu Kultury (dyr. Pan Marek Małecki i Pani Sabina Piskorek-Oczko) oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Kozy (v-ce prezes Pan Czesław Banet i Pan Mirosław Kaczor) usankcjonowała wyniki uzgadniając rodzaj i wysokość nagród dla laureatów konkursu. Nagrody finansowe w postaci bonów rabatowych na usługi fotograficzne organizatorzy uzyskali z dotacji finansowej od Urzędu Gminy Kozy

 

W dniu 11.11.2013 o godz. 18.00 odbyło się otwarcie wystawy prac zgłoszonych na konkurs połączone z wręczeniem nagród.

 

Po otwarciu wystawy przez dyrektora Domu Kultury
- Pana Marka Małeckiego
nagrody wręczył Wójt Gminy Kozy
- Pan Krzysztof Fiałkowski
w asyście Przewodniczącej Rady Gminy
- Pani Bożeny Sadlik

 

Nagrodzone prace

 

 

————————————————————————————————————-

Koziańska Szopka 2013 – XIII edycja konkursu

 

20 grudnia 2013 została rozstrzygnięta XIII edycja konkursu na Koziańską Szopkę Bożonarodzeniową.

Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 18 szopek spośród których jury w składzie: Janusz Knycz – przewodniczący oraz Katarzyna Hankus, Czesław Banet, Bogusław Nycz i Adam Wybituła po naradzie wybrało SZOPKĘ ROKU.

W tym roku ten zaszczytny tytuł przypadł szopce
NATALII i KONRADA BEDNARCZYKÓW

W tej samej kategorii wiekowej (do lat 10) przyznano też trzy wyróżnienia dla: Macieja Bednarczyka , Adama Frączka i szopce Zuzi i Filipa Bucała.
Wszyscy pozostali autorzy w tej kategorii wiekowej otrzymali dyplomy „za udział”, a są to: Natalia Januszyk, Natalia Pietkun, Martyna Bednarczyk, Piotr Kołodziejczyk, Zofia Skrudlik, Konrad Łysiak, Ola Frączek, Jagoda Bednarczyk, Filip Biegoń i Jakub Pietkun oraz dwie grupy przedszkolne „Kubusie” i Smurfy”. Bardzo nas cieszy, że w przedszkolach jest podtrzymywana i zaszczepiana w młodych ludziach tradycja budowania Bożonarodzeniowych szopek.

W kategorii 11-15 lat do konkursu szopki zgłosiły tylko dwie autorki : Edyta Szymlak i Jagoda Bednarczyk. Szopka Edyty została wyróżniona w swojej kategorii.

Oficjalne podsumowanie konkursu odbyło się 22 grudnia 2013 w galerii Domu Kultury w Kozach, gdzie wręczono młodym artystom dyplomy i upominki .
Konkurs omówili – dyr. Domu Kultury Pan Marek Małecki oraz kolega Janusz Knycz, a nagrody wręczał Prezes Stowarzyszenia – Bogusław Nycz.

Dużą atrakcją dla uczestników konkursu, jak i dla przybyłych na podsumowanie gości była pokazana w formie wystawowej (poza konkursem) szopka Pana Henryka Reczko wykonana w całości własnoręcznie ze styropianu, gipsu, zaprawy wapiennej, ceramiki i wielu różnych materiałów. Zdjęcie tej szopki na następnej stronie.

Stowarzyszenie bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom za wkład pracy i ich rodzicom za niewątpliwą pomoc, a zwłaszcza za zachęcenie swoich pupili do pracy twórczej. Niełatwo jest w dzisiejszych czasach znaleźć czas i chęci do takiej zabawy, a przecież to nasza polska tradycja i warto zadbać, żeby nie zaginęła.

ZAPRASZAMY ZA ROK.

Fotorelacja z konkursu

————————————————————–


Dodaj komentarz