2014

3 luty 2014
Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze

W dniu 3 lutego 2014 odbyło się walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Kozy. W trakcie zebrania Zarząd przedstawił sprawozdanie z działalności za 2013r, a Komisja Rewizyjna potwierdziła prawidłowość działania. Po wysłuchaniu sprawozdania i opinii komisji, zebrani członkowie przez aklamację udzielili Zarządowi absolutorium oraz podjęli uchwalę o pozostawieniu Zarządu Stowarzyszenia i Komisji Rewizyjnej w obecnym składzie na drugą czteroletnią kadencję.

——————————————————————————————-

Zimowe wejście na Hrobaczą.

Zbliża się do końca kalendarzowa zima. Nie mieliśmy szczęścia w tym roku do prawdziwej zimowej pogody dlatego mimo długich przygotowań rezygnujemy z realizacji naszego pomysłu pt. „ZIMOWE WEJŚCIE NA HROBACZĄ ŁĄKĘ”. Wszystkich chętnych, którzy zamierzali wziąć udział w zimowym wejściu zapraszamy za rok mając nadzieję, że pogoda będzie nam sprzyjać, a piekne śnieżne widoki wynagrodzą wszystkie trudy „wspinaczki” na Hrobaczą Łąkę.
Zapraszamy do śledzenia naszej strony. 

P.Kubiczek
——————————————————————————————

W ostatnim czasie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Kozy ufundowało komplet koszulek dla świeżo odrodzonego zespołu siatkarskiego kobiet, który występuje w IV lidze śląskiej i jest jednym z ambasadorów naszej miejscowości poza jej granicami.
Życzymy powodzenia na siatkarskich parkietach.

Tekst i foto: P.Kubiczek

——————————————————————————————-

VI EDYCJA KONKURSU
KOZIAŃSKA PISANKA WIELKANOCNA

W Niedziele Palmową  13 kwietnia 2014 odbyła się wystawa pokonkursowa oraz  rozstrzygniecie konkursu na Koziańską Pisanke Wielkanocną 2014.
Do konkursu zgłosiła się rekordowa ilość autorów – 102 osoby – którzy przygotowali 130 pisanek.
Siedmioosobowe jury składające się z członków Stowarzyszenia jak i przedstawicieli Domu Kultury, pod przewodnictwem Janusz Knycza,  dokonało nie lada sztuki i po długich obradach ogłoszono następujący werdykt:

tytuł Pisanki Roku 2014
przyznano wyhaftowanej pisance
Pani Anny Jancia z Hałcnowa

a kolejne nagrodzone miejsca to:

I miejsce – pisanka z olbrzymim herbem Kóz wykonana przez dzieci z grupy „Piratów” z niepublicznego przedszkola „Maja”

II miejsce – pisanka z modeliny wykonana przez pierwszoklasistkę
- Martę Olma

III miejsce – pisanka wytoczona z drewna i misternie malowana przez stałego uczestnika naszych  konkursów – Pana Bartosza Morawskiego.

Ponadto przyznano 11 wyróżnień, które otrzymali:

Milena Manda (klasa I), Filip Gacek (klasa I),  Joanna Mosor (klasa I),  Remigiusz Zieleźnik (Klasa III), Kamil Sołczykiewicz (klasa III), Klub Dziecięcy „Ranczo Bobasa” (dzieci 1-4 lata wraz z paniami); Karol Goliasz (4 lata), Tomasz Makusz (4 lata), Emilka Siedlecka (7 lat), Emilia Pietrzak (klasa IV), Edyta Szymlak ( klasa V)

Podczas wręczania nagród kilka zdań na temat historii konkursów oraz  przebiegu tegorocznego powiedzieli: dyrektor Domu Kultury Pan Marek Małecki, Prezes Stowarzyszenia – kolega Bogusław Nycz oraz przewodniczący jury – kolega Janusz Knycz.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze , a laureaci ponadto nagrody rzeczowe. Wszystko uwiecznił na zdjęciach i  zarejestrował przedstawiciel Kroniki Beskidzkiej.

Pełna lista uczestników konkursu
Pisanki 2014 – lista uczestników

Fotogaleria -wystawa

Fotogaleria – rozstrzygnięcie konkursu

 

—————————————————————————————-

ZAWODY PŁYWACKIE

25 maja o godz. 14.00 na basenie przy CSW w Kozach, odbyły się kolejne, coroczne otwarte zawody pływackie.
W tym roku w zawodach wzięło udział 101 pływaków – jest to stała tendencja wzrostowa.
Zawody są organizowane wspólnie przez nasze Stowarzyszenie i CSW w Kozach w ramach obchodów Dni Kóz.

Zwycięzcami w swoich kategoriach wiekowych i na dystansach dostosowanych do wieku są:
Antosia Król, Wojciech Gąsiorek, Weronika Więcek, Jakub Stanclik, Emilia Drzazga, Marcin Malarz, Wiktoria Koczur, Mateusz Pawlicki, Sabina Olma, Patryk Blachura, Justyna Pudełko, Artur Drzyzga, oraz Artur i Emilia Drzyzga w sztafecie rodzinnej.

Pełne wyniki zawodów
OTWARTE ZAWODY PŁYWACKIE-MAJ 2014

Fotogaleria z zawodów

————————————————————————————————————-

XI TURNIEJ SIATKARSKICH TRÓJEK MIESZANYCH

7 czerwca 2014 r rozegrano XI edycje turnieju organizowanego przez nasze Stowarzyszenie w ramach obchodów Dni Kóz

W tegorocznej edycji wystartowało 10 zespołów (4 w kategorii do lat 16 i 6 w kategorii „open”). Zespoły młodzieżowe zagrały turniej systemem każdy z każdym, a w kategorii otwartej najpierw grano w grupach a później półfinały i finały. Zwycięzcami zostali w swoich kategoriach:

do lat 16 – MPK
Małgorzata Laszczak, Paulina Lewandowska, Krystian Prochot

Open – MUFLON SKŁAD
Dorota Kubiczek, Maciej Surma, Wiktor Gałuszka

Zawody otworzył wójt Gminy Kozy – Pan Krzysztof Fiałkowski, który także ufundował i wręczył puchary dla zwycięzców w kategorii otwartej oraz podziękował uczestnikom zawodów.
Upominki dla wszystkich uczestników ufundował syn jednego z członków naszego Stowarzyszenia – Przemysław Jakubiec, który pomagał nam również w organizacji turnieju. Serdecznie dziękujemy Przemkowi.
Zwycięzcy otrzymali również medale a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy które wręczyli prezesi Stowarzyszenia – Bogusław Nycz i Czesław Banet.

Opis turnieju, wyniki i składy zespołów
Trójki 2014

 

Foto relacja

 

—————————————————————————————–

Kozianskie Targi Organizacji Pozarządowych i Grup Nieformalnych

8 listopada 2014  w Pałacu Czeczów w Kozach miały miejsce pierwsze Koziańskie Targi Organizacji Pozarządowych i Grup Nieformalnych „Uaktywnij swój potencjał” organizowane przez : Aktywni – Bielskie Stowarzyszenie Doradców Zawodowych i Personalnych.

 

Podczas targów i my mieliśmy swoje małe stoisko gdzie zaprezentowaliśmy zainteresowanym naszą działalność i zachęcaliśmy do współpracy. Oprócz nas swoje stoiska miało jeszcze siedem innych stowarzyszeń i organizacji nie tylko z naszej miejscowości.
Jedną z organizatorek zaangażowanych w realizację tego projektu jest Katarzyna Hankus – członkini naszego Stowarzyszenia.

———————————————————————————————

Kozy – Kozianie – zapis subiektywny
V edycja

Do tegorocznej edycji zgłoszono 21 prac (31 zdjęc) jedenastu autorów. Jest to rekord w dotychczasowej historii konkursu, a ponadto wraz z ilością prac nie obniżył się poziom nadsyłanych prac. Jury konkursu, nie znając autorów a jedynie tytuły i opisy autorskie dokonało oceny przyznając każdej pracy punkty w zakresie od 0 do 10. W skład jury weszli: Mirosłąw Kaczor -przewodniczący, Zbigniew Bizantz, Jerzy Sochacki, Grzegorz Pędzimąż, Bartłomiej Hałat i Piotr Kubiczek.

Zsumowanie punktów ustaliło kolejność:

1. miejsce
-zdobyła praca Pana Mirosława Frączka pt „Kamieniołom – lato, jesień, zima”
2 miejsce
- praca Pana Przemysława Jakubowskiego – „Tubylcy 2″
3 miejsce
- praca „Where ?” – Pana Jacka Kucki.

Nagrodę internautów zdobyła praca Pani Martyny Zawalskiej – „Juliusz Kamil z zespołem BLiZZ- Dni Kóz”

Ponadto – poza regulaminem, kapituła konkursu postanowiła przyznać jedno wyróżnienie dla pracy „Poranne Grzybobranie” Pana Bartosza Morawskiego

Pula nagród w konkursie wynosiła 1000 zł.
Serdecznie dziękujemy: Urzędowi Gminy za dotacje finansową, jurorom za pomoc w ocenie konkursu, uczestnikom – za wkład pracy, internautom za wysyłanie „polubień”  oraz wszystkim uczestnikom wernisażu i odwiedzającym wystawę.

Mając świadomość że poprzeczka jest postawiona dosyć wysoko zapraszamy do udziału za rok. Liczymy na jeszcze więcej prac i jeszcze większe zainteresowanie.

Fotogaleria -nagrodzone prace i wernisaż

 

———————————————————————————————

14 edycja konkursu na
KOZIAŃSKĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

W tym roku do konkursu otrzymaliśmy 11 szopek. Ich wykonawcami były dzieci w wieku od lat 2 (w tym wypadku z rodzeństwem) do lat 10. Do konkursu została zgłoszona tylko jedna praca zbiorowa. Była to szopka wykonana przez dzieci – pod opieką wychowawczyni – z pierwszej klasy niepublicznej szkoły w Kozach .

Jury konkursu w składzie: Janusz Knycz – przewodniczący, Czesłąw Banet. Bogusłąw Nycz, Piotr Kubiczek i Adam Wybituła (wszystko członkowie naszego stowarzyszenia) postanowiło przyznać nagrody:

TYTUŁ  „SZOPKI ROKU 2014”
pracy rodzeństwa Joanny (lat 8 ) i Kamila ( 2 lata) Mosór

I MIEJSCE
szopce Magdy Kanik ( I klasa SP 2)

II MIEJSCE
szopce  Aleksandry Frączek (lat 6 –SP1)

Wszystkie pozostałe szopki – ze względu na bardzo wyrównany poziom – zostały uhonorowane wyróżnieniami. A są to prace:
Maciusia (5) i Judytki (3) Moskal, Adasia Iskierki (6), Zosi Skródlik (kl 3b ze SP2), Maksymiliana Dudysa (kl 2b ze SP2), Kingi Hałat (kl 3b ze SP2), Natali (9) i Konrada (4) Bednarczyków, Martyny Hycnar (kl 4a ze SP2) orz praca zbiorowa dzieci z klasy 1a ze Szkoły Niepublicznej im.Kard. Karola Wojtyły w Kozach (opiekun –P. Magdalena Byrska)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze i nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie oraz sponsora tegorocznej edycji Pana Edwarda Świerkota – naszego lokalnego artysty rzeźbiarza a w przeszłości znanego w Polsce kolarza szczycącego się między innymi tytułem Mistrza Polski.

Dziękujemy uczestnikom konkursu, naszemu sponsorowi oraz pracownikom Domu Kultury (szczególnie Pani Annie Czaplińskiej – Syjota)  za pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia.
Zapraszamy do udziału w naszych pozostałych konkursach oraz oczywiście do konkursu szopek za rok.

Foto relacja

——————————————————————————————-

 

 

 

 

Dodaj komentarz