2016

W dniu 8 lutego 2016 odbyło się walne, zwyczajne, zebranie członków
Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Kozy.


W trakcie zebrania Zarząd przedstawił sprawozdanie z działalności za 2015r, a Komisja Rewizyjna potwierdziła prawidłowość działania.

Po wysłuchaniu sprawozdania i opinii komisji, zebrani członkowie stosunkiem głosów 11-0 (przy trzech wstrzymujących się) udzielili Zarządowi absolutorium.
Po części formalnej zebrania omówiono plany na najbliższy rok,                          a w szczególności podjęto decyzję, iż mimo niepewnej aury,     będziemy kontynuowali „Zimowe wejście na Hrobaczą Łąkę „,
które zamierzamy zorganizować w sobotę 27 lutego.

———————————————————————————————–

VIII EDYCJA KONKURSU

KOZIAŃSKA PISANKA WIELKANOCNA
2016

W niedzielę 20 marca 2016 roku została rozstrzygnięta ósma edycja konkursu na Koziańską Pisankę Wielkanocną, zorganizowaną przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Kozy oraz Dom Kultury w Kozach.

Jury konkursu w dniu 18-03-2016 roku w składzie : członkowie Stowarzyszenia – Bogusław Nycz, Czesław Banet, Piotr Kubiczek, Katarzyna Hankus, Andrzej Jakubiec i Janusz Knycz jako przewodniczący, dokonali oceny 44 przedstawionych prac. Komisja konkursowa była mile zaskoczona przesyłkami z odległych miast jak: Bydgoszcz, Chełmża, Gdynia, Inowrocław, Tychy i miejscowości Zbrosławice, a także inwencją i pomysłowością wykonawców oraz różnorodnością i oryginalnością technik wykonania. Ostatecznie największe uznanie komisji zdobyła praca pod pseudonimem „AS” – pisanka wykonana techniką tradycyjną wydrapywania motywów na skorupie jajka, gdzie tło było przygotowane w obierkach z cebuli. tej pracy przyznano nagrodę główną – Pisankę Wielkanocną 2016 Roku, a nagrodę specjalną przyznano Agnieszce Dembończyk z Zbrosławic za pisankę wykonaną techniką malarską,

Wyróżnione zostały prace następujących osób: Zofii Bienieckiej z Gdyni, Wiktorii Wróbel, Martyny Bednarczyk, Aleksandry Augustyn z Inowrocławia, Biedronki Grupa 0- Akademia Malucha, Justyny Byrskiej, Asi Mosor, Klub Dziecięcy -”Ranczo Bobasa”, Róży Kędroń, Hanny Jakubiec z Tychów,

Warto wymienić również wszystkich pozostałych uczestników konkursu, których zaangażowanie zostało docenione dyplomami uznania i słodyczami. Znaleźli się wśród nich: Maksymilian i Artur Dudys, Ola Frączek, Przemek Byrski, Iwona Gałuszka, Zuzanna Kuc, Justyna Zeman, Natalia Kwiecień, „Krasnoludki” Przedszkole Publiczne w Kozach, Paulina Wróbel, Weronika Żmuda, Dorota Wożniak z Chełmży, Milena Targosz, Anastazja Markowska, Kornelia Żmuda, Martyna Gibas, „Zajączki”- Przedszkole Publiczne, Maciej Honkisz, Milena Kufel, Justyna Byrska, Roksana Szczotka, Malwina Kędroń, Kornelia Białka, Martynka Koniewska, Jakub Sołczykiewicz, Teresa Pchełka z Inowrocławia, Aniela Galińska z Bydgoszczy, Izabela i Oliwia Kawulok, Kamilek Mosor, Sara Blaut, Michalina Zontek, Adam Frączek, Milenka Malec.

Nagrody autorom wyróżnionych prac wręczył Prezes Stowarzyszenia Bogusław Nycz, a Przewodniczący Jury Janusz Knycz przedstawił uzasadnienie werdyktu jury konkursowego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze. Nagrody rzeczowe ufundowali: Członkowie Stowarzyszenia, Edward Świerkot (drobne upominki) oraz Firma Tin Tours – (wiklinowe koszyki). Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, gratulujemy ciekawych pomysłów i zapraszamy do uczestnictwa za rok.

Opracował: Czesław Banet

——————————————————————————————————-

AMATORSKIE ZAWODY PŁYWACKIE – maj 2016

W dniu 22-05-2016 r. w Centrum Sportowo-Widowiskowym z okazji Dni Kóz odbyły się amatorskie zawody pływackie zorganizowane przez Centrum Sportowo-Widowiskowe    w Kozach oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Kozy.
W rywalizacji w tym roku uczestniczyło 106 zawodników.

Poniżej zamieszczamy rezultaty i czasy na poszczególnych dystansach.

zawody pływackie 2016 – wyniki

———————————————————————————————————

PO RAZ TRZYNASTY SPOTKALIŚMY SIĘ Z W GRONIE OSÓB SYMPATYZUJĄCYCH Z SIATKÓWKĄ.

TYM RAZEM ZMIENILIŚMY FORMUŁĘ ROZGRYWANIA SPOTKAŃ .ZESPOŁY SKŁADAŁY SIĘ Z DWÓCH ZAWODNIKÓW W TYM OBOWIĄZKOWO MUSIAŁA NA PARKIECIE WYSTĘPOWAĆ KOBIETA.

DO TURNIEJU ZGŁOSIŁO SIĘ 12 ZESPOŁÓW W TYM DWA ZESPOŁY Z WARSZAWY JEDEN Z PSZCZYNY I JEDEN Z KĘT. W PIERWSZEJ RUNDZIE DRUŻYNY RYWALIZOWAŁY W GRUPACH CZTERO ZESPOŁOWYCH O TRZY PREMIOWANE MIEJSCA. NASTĘPNIE W GRUPACH TRZY ZESPOŁOWYCH O DWA MIEJSCA DAJĄCE AWANS DO NAJLEPSZEJ ”SZÓSTKI” TURNIEJU.

W TRZECIEJ RUNDZIE ZOSTAŁY DWIE GRUPY PO TRZY ZESPOŁY Z KTÓRYCH WYŁONIONO PARY PÓŁFINAŁOWE.

DO WALKI O MEDALE STANĘŁY CZTERY ZESPOŁY I TAK W PIERWSZEJ PARZEHAPPY MIX – CIENIASY

W DRUGIEJ
WARSZAWA I – PIPY

DO ŚCISŁEGO FINAŁU AWANSOWAŁY;
HAPPY MIX – PIPY

O TRZECIE MIEJSCE I BRĄZOWE MEDALE WALCZYLI
CIENIASY – WARSZAWA I

ZWYCIĘZCĄ TURNIEJU ZOSTAŁ ZESPÓŁ
-HAPPY MIX .-

DRUGIE MIEJSCE WYWALCZYŁA DRUŻYNA  -PIPY-

W WALCE O TRZECIE MIEJSCE LEPSZĄ DRUŻYNĄ OKAZAŁY SIĘ -CIENIASY-
TYM SAMYM ZDOBYWAJĄC BRĄZOWE MEDALE.

WSZYSTKIE ZESPOŁY OTRZYMAŁY PAMIĄTKOWE DYPLOMY I KOSZULKI STOWARZYSZENIA ORAZ DROBNE UPOMINKI. NAJLEPSZE DRUŻYNY ODEBRAŁY Z RĄK PREZESA STOWARZYSZENIA- BOGDANA NYCZA, MEDALE ORAZ NAGRODY RZECZOWE. SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA ZA WSPARCIE FINANSOWE W ZORGANIZOWANIU TURNIEJU KIERUJEMY DO PANA ZBIGNIEWA ŁOPADCZAKA FIRM; TIN TOURS I FIBRAKOM.

DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ CSW W KOZACH ZA UDOSTĘPNIENIE HALI
SPORTOWEJ WRAZ Z ZAPLECZEM.
CHCEMY PODKREŚLIĆ BARDZO SYMPATYCZNĄ I SPORTOWĄ ATMOSFERĘ
STWORZONĄ PRZEZ SAMYCH UCZESTNIKÓW TURNIEJU

Przebieg turnieju
siatkówka – przebieg turnieju

Fotogaleria

Opracowanie i zdjęcia
Piotr Kubiczek

———————————————————————————————————-

Konkurs fotograficzny: „Kozy – Kozianie – zapis subiektywny”  A.D. 2016

Już za nami VII edycja konkursu.
Statystyka: w tegorocznej edycji udział wzięło 11 autorów którzy zgłosili do konkursu 25 prac – w tym jeden tryptyk.

Sposób zgłaszania prac jak i forma wyłonienia zwycięzcy była identyczna jak w roku ubiegłym – autorzy nadesłali prace przez Internet, a jury oceniło prace „anonimowo” tz bez podpisów imiennych, przyznając każdej z prac punkty wg własnego uznania w skali od 0 do 10. I tak po zsumowaniu ocen jurorów ( w składzie: Mirosław Kaczor – przewodniczący oraz Katarzyna Hankus, Bogusław Nycz, Czesław Banet i Adam Wybituła ) ustalił się następujący werdykt:

I miejsce
za fotografię „Jesień w parku w Kozach” przypadło Panu Dawidowi Zawile

II miejsce
-  fotografii „O świcie” – Pana Mirosława Frączka

a trzecie – „Jesiennej aurze pałacu” – Pani Sylwi Trojak

Przyznano także jedno wyróżnienie, które otrzymał Pan Bartłomiej Hałat za tryptyk „Widok na góry – trzy pory roku”
Nagroda internautów (prace były dostępne na stronie konkursowej Domu Kultury i można było wysyłać tz „polubienia” lub zagłosować mailowo )– podobnie jak w roku ubiegłym przypadła Pani Justynie Wiesełce.

Wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się tradycyjnie w dniu Święta Niepodległości, a kilka zdań na temat konkursu wygłosili: dyrektor Domu Kultury – Pan Marek Małecki oraz Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Kozy – Pan Bogusław Nycz i przewodniczący Jury Konkursu  – Pan Mirosław Kaczor.

Pula nagród w konkursie wynosiła 1000 zł.
Serdecznie dziękujemy: Urzędowi Gminy za dotacje finansową, jurorom za pomoc w ocenie konkursu, uczestnikom – za wkład pracy, internautom za wysyłanie „polubień”  oraz wszystkim uczestnikom wernisażu i odwiedzającym wystawę.
Specjalne podziękowania dla Pani Ani Czaplińskiej-Syjota, która dba o „medialną” stronę konkursu w Internecie.

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Kozy oraz Dom Kultury w Kozach zapraszają do udziału w kolejnej edycji w roku 2017.

——————————————————————————————————-

XVI  EDYCJA KONKURSU

KOZIAŃSKA  SZOPKA  BOŻONARODZENIOWA 2016

 

16 grudnia 2016 rozstrzygnięto XVI-tą edycję Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 24 szopki, spośród których  Jury w składzie: Janusz Knycz – przewodniczący, Bogusław Nycz i Czesław Banet po naradzie wybrało Szopkę Roku. W tym roku ten zaszczytny tytuł przypadł szopce misternie wykonanej przez

Bartosza Morawskiego.

Pozostałe prace zostały ocenione w dwóch kategoriach do 10 lat i powyżej 10 lat.
W kategorii wiekowej do lat 10 przyznano I miejsce  szopce wykonanej przez

Maję Nycz

a trzy wyróżnienia dla: Amelii Rozmus, Julii Kasperek oraz  dla Akademii Malucha.
W kategorii wiekowej ponad 10 lat, I miejsce zajęła szopka wykonana przez

Natalię i Konrada Bednarczyk

a wyróżnienia otrzymali Maksymilian i Artur Dudys i Zosia Skrudlik.

Wszyscy pozostali autorzy szopek otrzymali dyplomy za udział, a są to: Emilia Stasiak, Natalia Kołodziejczyk z Nikolą Kaczmarczyk, Amelia i Dominika Gacek, Daria Gacek  z Nikolą Madejską, Rafał Jachomowicz, Marta Ponc, Michał Chomicz, Kryspin Lepak, Kinga Ślósarz, Malwina Wójcik, Wiktoria Stolarczyk, Justyna i Przemysław Byrski, Kinga Markiel, Maciej Honkisz, Niepubliczna Szk. Podst. im. kard. Karola Wojtyły i Nina Awakian.

Uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 18 grudnia 2016 roku w  Pałacu Czeczów, gdzie wręczono młodym artystom dyplomy, upominki i nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Kozy, p. Edwarda Świerkota, firmę Tin Tours i Stowarzyszenie. Słowo wstępne przedstawił dyr. Domu Kultury Marek Małecki, Prezes Stowarzyszenia Bogusław Nycz oraz Janusz Knycz.   Stowarzyszenie bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom za wkład pracy i ich rodzicom za niewątpliwą pomoc, a zwłaszcza za zachęcenie swoich pupili do pracy twórczej. Niełatwo jest w dzisiejszych czasach znaleźć czas i chęci do takiej zabawy, a przecież to nasza polska tradycja i warto zadbać, żeby nie zaginęła. Zapraszamy za rok.

A. Syjota i Cz. Banet

———————————————————————————————————-

 

 

 

 

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.